چهارشنبه 27 شهريور 1398 شمسی /9/18/2019 6:14:51 AM
در نیمه ۲۰۱۹

 انجمن جهانی فولاد از تولید ۱۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تن شمش فولادی در نیمه نخست ۲۰۱۹ ( ۱۱ دی ۹۷ تا ۹ تیر۹۸) خبر داد که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ رشد ۵.۶ درصدی را نشان می دهد.
ایران با تولید بیش از ۱۲.۷ میلیون تن شمش فولاد رکورد زد

به گزارش معدن نامه، برپایه داده های آماری انجمن جهانی فولاد، تولید شمش فولادی ایران در ماه ژوئن ( ۱۱ خرداد - ۹ تیر) به ۲ میلیون و ۱۶۵ هزار تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۲۰۱۸ افزایش ۶.۱ درصدی را نشان می دهد که در مقایسه با بازدهی ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ وضعیت بهتری از نظر رشد تولید را گواهی می دهد.

همچنین تولید آهن اسفنجی ایران در نیمه نخست ۲۰۱۹ نیز رشد ۱۵.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ داشت، علاوه براین آهن اسفنجی تولیدی در ماه ژوئن نیز به افزایش ۱۶.۳ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۱۸ رسید که به این ترتیب آهن اسفنجی هم عملکرد روبه رشد خود را در دوره مورد بررسی تداوم بخشید و شرایط مطلوبتری را نشان می دهد.

برپایه آمار انجمن جهانی فولاد بیش از ۶۰ کشور جهان در نیمه نخست ۲۰۱۹ بالغ بر ۹۲۴ میلیون تن شمش فولادی تولید کردند که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ رشد ۴.۹ درصدی دارد .

فولاد سازان جهان در ماه ژوئن بیش از ۱۵۹.۲ میلیون تن شمش فولادی تولید کردند که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته میلادی افزایش ۴.۸ درصدی را ثبت کرد و در واقع اندکی کمتر از رشد ۶ ماهه است.

چین که در نیمه نخست امسال ( ۲۰۱۹) رشد تولید ۹.۹ درصدی نسبت به پارسال را ثبت کرده است، در ماه ژوئن به افزایش ۱۰ درصدی در مقایسه با ماه مشابه ۲۰۱۸ داشت.

به گزارش ایرنا، ایران در سال گذشته حدود ۲۵ میلیون تن فولاد میانی ( خام ) تولید کرد و این درحالی است که ظرفیت خود را به ۳۵ میلیون تن رسانده است.انتظار می رود در افق ۱۴۰۴ ظرفیت تولید فولاد ایران به ۵۵ میلیون تن برسد.  مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین