چهارشنبه 29 آبان 1398 شمسی /11/20/2019 12:40:42 AM
عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط

عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط گفت: نهضت راه اندازی معادن کوچک مقیاس آغاز شده است.
نهضت راه اندازی معادن کوچک کلید خورد

به گزارش معدن نامه، بهرام شکوری با بیان این مطلب اظهار داشت: با اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعهمعادن کوچک مقیاس، ‌اکنون تعدادی از این معادن راه افتاده‌اند.

وی افزود: معادنی که هیچ کس به سراغ‌شان نمی‌رفت اکنون در حال فعالیت هستند. آنچه دنبال می‌کنیم راه‌اندازی ۴ و ۵ یا حتی ۲۰ معدن نیست بلکه یک انقلاب در حوزه معدن است که شامل فلزی، غیرفلزی و سنگ‌های تزئینی می‌شود.

عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط تصریح کرد: برنامه‌ریزی و زمان‌بندی ما برای امسال است. از سال آینده، سرمایه‌گذاری ها در حوزه معدن آغاز شده و نشان خواهد داد که چه میزان اشتغال ایجاد می شود.

وی افزود: به این حرکت امیدوار هستیم و به عنوان بخش خصوصی تلاش می‌کنیم این اتفاق رخ دهد.

فعال سازی مهدی آباد در مقیاس های کوچک

شکوری با اشاره به اینکه معدن مهدی‌آباد را با مقیاس ‌های کوچک راه‌اندازی می کنیم، گفت: در این زمینه، بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر درحال‌حاضر مشغول به کارند. اواخر سال آینده، یکی از واحدهای ۲۰۰ هزار تنی «روی» راه می‌افتد و اشتغال هزار نفری در آنجا خواهیم داشت. این در حالی است که از این واحدها، ۴ واحد ۲۰۰هزار تنی باید راه‌اندازی شوند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، زیرساخت‌های بسیاری ازمعادن مانند مس رمشک در سیستان و بلوچستان مشکل داشت که وزارت صنعت، معدن و تجارت یا ایمیدرو در حال رفع مشکل زیرساخت‌های آنهاست.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین